Powered by Invision Power Board

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Polish - FAQ

Aw3
Oct 30 2005, 23:28
+Quote Post

Group: Admins

This thread is created for discussions related to FAQ translation into Polish language.

Good Luck!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
Post #1
julka
Oct 31 2005, 19:10
+Quote Post

Group: Members
From: germany

FAQ ( 1 Czesc )

Czy eMule Plus zawiera spyware albo adware?
Nie. eMule Plus posiada jawny kod źródłowy i nie ma charakteru programu komercyjnego. Emule jest darmowe i zawsze takim pozostanie.

Jaki jest jest stosunek pobierania w Emule Plus?
1:3 w przypadku gdy limit wysyłania wynosi mniej niż 4KB/s.
1:4 w przypadku gdy limit wysyłania wynosi mniej niż 10KB/s i więcej niż 4KB /s.
Nieograniczony w przypadku gdy limit wysyłania wynosi więcej niż 10KB/s.

Jeśli jestem podłączony do jakiegoś serwera i kliknę dwukrotnie na innym serwerze, czy wówczas jestem podłaczony do starego i nowego?
Wpierw zostaniesz rozłączony z serwerem do którego byłeś podłączony przed próba podłaczenia do następnego serwera. Jeśli spróbujesz podłaczyć sie do serwera do którego jestes aktualnie podłączony otrzymasz wiadomość iż jesteś juz podłączony i operacja zostanie odwołana.

Mam LowID, co to znaczy?
LowID oznacza, że inni klienci nie mogą bezpośrednio podłączyć sie do Ciebie, lecz tylko poprzez serwer. Połącznia między dwoma LowID nie jest możliwe. LowID ma mniej możliwości podłącznia sie do popularnych serwerów, ponieważ mają oni ograniczoną liczbę slotów dla tego typu polączeń. Tak czy owak klijenci z LowID mogą pobierać i wysylać łącząc sie z innymi klijentami poprzez serwer. Klijenci za firewallem albo lączacy sie przez proxy w większosci przypadków maja LowID. Czasami może zostać przyznane Ci LowID, ponieważ serwer był zajęty przetwarzaniem i sprawdzaniem Twojej prośby o podłączenie (rozłączenie i ponowne podłączenie sie do serwera po kilku minutach powinno rozwiązać ten problem).

Dlaczego mam LowID po upgrade'owaniu do nowszej wersji emule? Wczesniej miałem HighID...Twój firewall dostrzegał zmianę i potraktował nową wersję jako zupełnie inną aplikację. Aby to naprawić, wejdź w ustawienia firewalla i usuń regułę dostępu dla poprzedniej wersji emule.exe. Jeśli wiesz jak, stwórz regułę dla nowej wersji emule, pozwalając na nieograniczony dostęp lub uruchom nową wersję emule i kiedy firewall zapyta Ciebie, czy emule.exe powinien mieć możliwość podłącznie do internetu, odpowiedz 'Yes' and 'Always use this action'.

Klikanie linków ED2K na stronach www nie działa.Wyskakuje tylko popup mówiący że dany adres jest nie powiązany z żadnym programem lub wyskakuje błąd, co mogę zrobić?
Kliknij przycisk "Łącza ED2K" w emule-ustawinia-ogólne-ogólne.
Jeśli nadal nie działa spróbuj:
1. Start -> Uruchom
2. Wpisz: regedit
3. Znajdź ścieżkę "HKEY_CLASSES_ROOT \ ed2k"
4. Usuń ten klucz.
5. Kliknij emule-ustawinia-ogólne-ogólne (guzik powinien być dostępny ponownie) i kliknij na "Łącza ED2K"
Jezeli używasz innej przeglądarki musisz dodać w jej ustawieniach protokół ed2k

Co to jest Community Sharing?
Użytkownikom, których nazwy użytkownika zawierają słowo, które zdefiniowałeś w ustawieniach Sharing Community są przyznawane nieco wyższe priorytety w kolejce po plik. Nie ustawiaj tego dopóki nie wiesz co robisz!

Jak mogę utworzyć Community?
Musisz powiedzieć użytkownikom w twojej społeczności żeby dodali tag do swojego nicka (musi to być pierwszy tag w nazwie). Ten tag jest nazwą społeczności i znajduje sie między nawiasami ( np.: [COMUNITY] ). Inni użytkownicy danej społeczności powinni także włączyc opcje Sharing Community i dodać tag ale BEZ!!! nawiasów ( np.: COMUNITY ). W ten sposób priorytet wysyłania wzrasta o 1.5x pośród danej społeczności.

Co to jest priorytet wysyłania pliku?
Priorytet wysyłania pliku jest jedną z podstawowych wartości do określenia który z plików ma być udostępniany dla klijentów pobierających od Ciebie w pierwszej kolejności. Priorytet wysyłąnia pliku: Release (dla kompletnego pliku) 10x, Release (dla pobieranego pliku) 5x, High 2x, Normal 1x, Low 0.5 x, Very Low 0.2 x.

Co to jest "Maksymalna ilość połączeń na 5 sec."?
To ustawienie określa maksymalną liczbę połączeń których eMule pozwala nawiązac w przeciągu 5 sekund. Standardowo ustawienie wynosi jest 100 połączeń. Ustawienie to można zwiększyć tylko w przypadku, jeśli masz szybki komputer/łącze i nie masz żadnych problemów z routerem, etc., Możesz zmniejszyć to ustawinie (np.do 20) jeśli widzisz że eMule Plus nawiązuje zbyt wiele połączeń, i masz problemy z surfowaniem po internecie w sytuacji gdy eMulePlus jest uruchomiony.

W kolumnie priorytet mam jakieś QR: 123 co to jest?Dlaczego mam czerwone, zielone albo niebieskie wartości w kolumnie priorytet?
QR - Określa Twoje miejsce w kolejce do źródła pliku, wartośc ta wskazuje ilu innych użytkowników jest przed Tobą w kolejce po dany plik. Stan kolejki jest określany za pomocą róznych kolorów (zielony - postęp w kolejce, czerwony - cofnięcie sie kolejce, niebieski: ta samo miejsce jak wcześniej) i informacji o jaką wielkośc Twoja pozycja wzrosła lub spadłą w kolejce do danego źródła.

Co to za liczby w kolumnie Źródła na liscie pobieranych plików?
Czasami kolumnie Źródła widnieją trzy wartości (np. 420/500 (3)). Są to liczby określające liczbę źródeł z przydatnymi częsciami (420), pełna liczbe zródeł danego pliku (500), oraz liczbę źródeł z których aktualnie pobierany jest plik (3). Czasami może sie zdażyć ze bedzie pokazna dodatkowa wartosć (400/500 + 24 (3)) określająca liczbę źródeł A4AF (jeśli masz zaznaczoną opcje "Pokaż liczbe wszytkich źródeł A4AF w kolumnie 'Źródła'" w ustawinia-ogólne-okno(listy)).

Co oznaczają te liczby w kolumnie cześci w okienku wysyłania?
Kolumna części pokazuje wartość np "3/5 (0)" co oznacza - pierwsza wartość to liczba częsci, które pobierający od Ciebie klient już ma, druga liczba określa sumaryczną ilośc kawałów pliku a w nawiasach częsć, którą chce dany klijent pobrać od Ciebie.

Czy ustawienia priorytetu pobieranie pliku wpływa na prędkość pobierania?
Priorytet pobierania pomaga, w wyznaczaniu priorytetu poszukiwania źródeł. Dodany lub wznowiony po wstrzymaniu plik w przypadku wyższego priorytetu ma przydzielona większą szerokość pasma. Wysoki priorytet pobierania nie wpłynie bezpośrednio na prędkość pobierania lecz na większą ilośc źródeł i większą szerokość pasma (co w ostatecznym rozrachunku moze wpłynąć na widoczny wzrost prędkości).

CDN....

Post #2
Duvo
Aug 4 2006, 20:16
+Quote Post

Group: Members

Where you get it???
Post #3